A mikrohullámú kapcsolaton keresztül igénybe vett internet szolgáltatást nevezik leegyszerűsítve mikrohullámú internetnek vagy mikrós internetnek. Ott elterjedtebb, ahol a vezetékes technológiák kevésbé elérhetőek, de sok helyen versenyképes alternatívát kínál a vezetékes vagy mobilinternettel szemben is.
A lakossági mikrós internetszolgáltatás szabad frekvenciákon (2,4, vagy 5 GHz) működik, kedvező árú és szolgáltatótól függő minőségű, tulajdonképpen wifi jellegű internetszolgáltatás. Az ár mellett előnye az ADSL-el szemben általában a nagyobb feltöltési sebesség, ugyanakkor jobban kitett az időjárás szeszélyeinek és rálátást igényel a központra.
Mikrohullámú internet
A kisebb településeken gyakran alkalmazzák, de sűrűn lakott városrészekben is használt technológia. A szolgáltató egy vagy több központot (fejállomás, AP) üzemeltet, melyekre az előfizetők berendezései kapcsolódnak. Rálátás a fejállomásra mindenképpen szükséges, legtöbb esetben tető antenna is. Hátránya a szolgáltatásnak, hogy a különböző wifi hálózatok zavarhatják egymást, akár a házi wifi hálózatok, akár a különböző mikrós szolgáltatók hálózatai. Ugyanakkor a komolyabb szolgáltatók az elmúlt években sokat fejlesztettek a hálózatuk és eszközeik vihar- és frekvencia zavarainak védelme érdekében, így a mikros internet már megbízhatóságban is versenyez a vezetékes- vagy mobilinternettel.